wz

Sponzor
Naše první dogfrisbee sezóna - 2009

Dostat za úkol napsat zhodnocení první soutěžní a vlastně i tréninkové sezóny je pro mě celkem oříškem. Ne že by nebylo o čem psát, zážitků a postřehů je nespočet, ale každý má jiný názor na věc a mám-li to psát z pohledu nás všech (za celý náš tým), napadá mě jen pár řádků. Ale jak se znám, tak se rozepíšu - uvidíme se na konci!

Závodní začátky

Hned z kraje roku jsme po krátkém tréninku vyrazili na naše první dogfrisbee závody a to do Hradišťka do koňské haly na distance. Líbilo se nám jak místo, tak organizace. Závodili jsme tehdy čtyři - Anička, Šárka, Verča a Lucka. Každá z nás se úspěšně reprezentovala v nějaké disciplíně, speciálně chci vyzdvihnout Lucku, která dělala tou dobou frisbee nejkratší dobu (sotva 2 zimní měsíce!) a přesto se skvěle umístila!

Freestyle (Tovačov, Brno, Ústí)

Do Tovačova v dubnu vyrazila naše trojka: Anička, Šárka a Verča (už se dvěma psy) s podporou Terkou a Rendýskem. Tady přišlo první umístění na bedně - Šárka a Kerry si při své freestylové premiéře v začátečnících vyházeli třetí místo.

Brno bylo pro nás tak trochu přelomové. Kromě Lucky a Jessie, které se umístily na 3. místě v TimeTrialu se nám totiž moc nedařilo, což na náladě moc nepřidalo, ale aspoň víme co zlepšovat, na co se zaměřit.

Ústí nad Labem. Tak tuhle cestu absolvovala jen Šárka s Kerrýskem a pěkně se umístila hlavně v SuperMiniDistance, kde však bohužel nebylo rozdělení na začátečníky a pokročilé, takže se může zdát, že jejich výsledek není nic moc. Každopádně ale tyto závody znamenaly pro mnoho ostatních týmů první setkání s novými pravidly EDDR (European DiscDog Rules), které se někomu líbí, jinému ne - tak už to bývá... Uvidíme, kde na nás budou čekat příští sezónu.

Distanční závody

Nene, nezapomněla jsem na Nymburk. V květnu na distance z Hradce vyrazila Lucka, Šárka a Verča (Aničce začínal svaťák). Nymburští pěkně vymysleli, že budou oceňovat a na výsledkové listině zvýrazňovat začátečníky. Když se na ni tedy podívám, tak holkám ještě jednou gratuluji, protože s Quadrupedem se setkaly poprvé v životě a neumístily se vůbec špatně, v TimeTrialu nezklamal Kerry, Verča zde pěkně prezentovala MiniDistančního Sparkýska a týmy se snažily i při DogDartbee, které taktéž zkoušely vůbec poprvé.

Závěr sezóny: distanční závody ve Dvoře Králové n/L, Bye-Bye Summer DiscDog Fun Weekend. Sem opět vyrazil celý náš čtyřlístek o pěti psech. Málem jsme se rozrostli o jednoho závodícího člena, ale počasí nebylo vůbec přívětivé, takže premiéra Arsinkovic týmu padne až příští rok :-) I přes zimu, sníh, déšť a bláto jsme si odházeli své disciplíny, ze kterých mě osobně zaujal nejvíc Quadruped, kde skoro všechny naše startující týmy postoupily do semifinále! Že bychom se dostaly dál, s tím jsme ani nepočítaly, protože konkurence byla opravdu veliká a proti známým týmům nemáme my, začátečníci, zatím šanci. Po skončení a vyhlášení výsledků jsme se postupně rozjeli domů, oddechli jsme si, že mámě sezónu za sebou, ale v zápětí nás začalo mrzet, že další závody budou až za dlouho...

Hradec, Ústí

Abych nepsala jen o závodech, ale opravdu o celém roce, tak nesmím zapomenout zmínit důležitý krok, který jsme udělali. Tím bylo založení občanského sdružení Dogfrisbee o.s., které nám přináší nějaké výhody, ale také hodně starostí. Nicméně už nejsme jen banda holek a psů, jsme organizace :-)

Úplně posledním krokem letošního roku, co se dogfrisbee týče, byla účast na členské schůzi v Ústí. Tentokrát vyrazil trojlístek - chyběla nám Verča. Krásné počasí nás lákalo na procházku se psy spíš než na celodenní cestování autem, ale odolaly jsme a opravdu odcestovaly do dalekého Ústí. Myslím, že nakonec nebylo čeho litovat, poslechly jsme si návrhy na změny, Lucka si zahlasovala a jelo se dom. Snad už není pochyb, že hradecký tým rozšířil řady aktivních frisbeečkářů, třeba i proto, že příští rok budeme pořádat pohárové distanční závody...

Purina Dog Chow DisDog Cup 2009

První rok soutěžení, třetí rok poháru. I když dost z nás hradečáků se neúčastnilo některé z pohárových soutěží a někdo si zatím netroufl do freestylu, nasbírali jsme nějaké body - někdo více, jiný méně. Ale hlavní je, že jsme si každé závody užili, psi si zaběhali a my jsme si zaházeli.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli, poradili a podpořili nás. Určitě se jen tak nevzdáme a příští rok budeme bojovat ještě víc než letos. Také doufáme, že se mezi nás závodící osmělí i další hradečtí nováčci, pro které bude právě příští rok první sezónou...

Jako kdybych to hned na začátku neříkala - setkali jsme se na konci :-) Nazdar u dalšího článku, Anička

Nahoru Zpět


Výborný e-shop, kde najdete vše, co k dogfrisbee potřebujete


doporučujeme     
Disc Dog klub ČR
copyright (c) Dogfrisbee o.s. 2008 - 2010
Prosím, nepoužívejte jakýkoliv materiál z těchto stránek bez souhlasu.