wz

Dogtrekking

Dogtrekking je další naší oblíbenou kratochvílí (no, spíš dlouhochvílí). Tento extrémní psí sport je o hooodně dlouhých procházkách do přírody. Pes musí být se psovodem po celou dobu chůze spojen lanem (někdy postačí vodítko), psovod většinou mívá tzv. sedák a čtyřnožec je také okšírován speciálním postrojem.

Někteří z nás plánují účast na oficiální akci (www.dogtrekking.cz).

V roce 2008 jsme si vyzkoušeli organizaci trekku, ale v mnohem menším měřítku. Nazvali jsme to Královéhradecký miniDogtrekking. A protože se akce ujala, zorganizovali jsme již několik podobných pochodů. Většinou pozveme jen okruh přátel, ale jednou jsme připravili předvánoční procházku, které se zúčastnilo zhruba 30 lidí a o něco více psů. Ovšem v menším měřítku nám to vyhovuje přeci jen o trochu víc, výletování je pak klidnější, všichni se navzájem známe a známe své psy, jejich snášenlivosti a nesnášenlivosti... Musím ještě prozradit, že jsme se už vydali i na Sněžku a plánujeme udělat z toho každoroční tradici!
Ostatní psí sporty

Některé týmy z našich řad se s úspěchem věnují i dalším psím sportům, kterým díky tomu patří pár řádek i na tomto webu.

Agility

Velice populární sport, není snad ani třeba ho přestavovat. Pes překonává překážky, psovod běží vedle něj a navádí ho na skokovky, tunely, kladinu, slalom... ve správném pořadí.

Z našich týmu se agility věnují: Anička & Comík, Martina & Erik & Basty, Martina & Port & Kelly, Šárka & Kerry, Radka & Bounty.

Oficiální stránky: Agility klubu České republiky. Nahoru Zpět

Dogdancing

Dogdancing, nebo chcete-li Tanec se psem, se může zdát na první pohled jako jednoduchý sport, ale naučit psa mnoho prvků, vhodně je zařadit do sestavy, doplnit hudbou a hlavně - udržet si pozornost psa! - není až tak snadný úkol.

Okrajově se tomuto sportu věnují Anička a Šárka s Comíkem a Kerrýskem. Ale i všichni ostatní umí některé prvky, třeba proto, aby je zařadili do sestavy na dogfrisbee...

Oficiální stránky: Dogdancing klub České republiky a Klub Tance se psem. Nahoru Zpět

Flyball

Flyball je sport, při kterém je adrenalin cítit na každém kroku. Psi se můžou zbláznit, uřvat, přetrhnout, jen aby získali obyčejný tenisák. Pro jeho získání musí zdolat dráhu čtyř překážek, na boxu si vyzvednout míček a mazat zpátky. Flyball je týmový sport, soupeří se v týmech po pěti dvojicích pes - člověk.

Flyballu se věnuje Šárka s Kerrym a Martina s Erikem (obě dvojice se účastnily ME 2008, 2009), běhají v družstvu Pink Pirates a Pavla s Terezkou běhá ve družstvu Green P Pirates. Uvidíme, kam se zařadí Martina s Bastíkem, až Basty vyroste.

Oficiální stránky: Flyball klub České republiky. Nahoru Zpět

Služební výcvik

Služební výcvik se dělí na 3 disciplíny: poslušnost, stopy a obrany. Poslušnost je klasická chůze u nohy, sedni, lehni, přivolání. Stopy se možná nezdají, ale je to celá věda... Obrany jsou z celého služebáku to divácky nejvděčnější, ale také nejvíce diskutované. Leckdo v tom vidí podporování agresivity psů. O tom se tu ale nebudu rozepisovat, na stránkách uvedených níže se můžete vše dočíst.

Služební výcvik (jeho první část - poslušnost) děláme prakticky všichni, chůze u nohy a sedni jsou základní povely. Více se tomu věnuje Martina a Port (Portík vyniká v obraně), Šárka a Kerry (všechny 3 části jim jdou skvěle!), Terka a Rendy (poslušnost potřebují k záchranařině, která je společně s frisbeečkem hlavní náplní jejich cvičení).

Oficiální stránky: Českomoravská kynologická unie (ČMKU), Českomoravsky kynologický svaz (ČKS). Nahoru Zpět

Záchranařina

Jedno z mála odvětví psích sportů, které je velmi užitečné i pro ostatní lidi a neslouží jen pro zábavu psovoda se psem. Jistě jste už někdy slyšeli o psech prohledávajících sutiny po zemětřesení nebo pomáhající při hledání ztracené osoby. A přesně o tom ta záchranařina je.

Záchranařině se věnuje Terka s Rendym a ještě se svým dalším svěřecem, BOC Indym. Nováčky v této disciplíně jsou Radka s Bounty.

Oficiální stránky Záchranné brigády královéhradeckého kraje: www.zbkhk.cz. Nahoru Zpět


Výborný e-shop, kde najdete vše, co k dogfrisbee potřebujete


doporučujeme     
Disc Dog klub ČR
copyright (c) Dogfrisbee o.s. 2008 - 2010
Prosím, nepoužívejte jakýkoliv materiál z těchto stránek bez souhlasu.