wz

Sponzor
Nymburk DiscDog Fun Weekend 2010

Na tradiční distanční závody do Nymburka jsme se vydali v sestavě Anička s Comíkem a Kerrýskem (Šárka se učila na maturitu, takže se nemohla zúčastnit), Verča se Sparcem i Dipem a Radka s Bounty. Všichni jsme dorazili už v pátek, protože dogfrisbee soutěže přeci nejsou o tom přijet, odzávodit si to svoje a zase odjet :-)

V sobotu bylo na programu DogDartbee a SuperMiniDistance, obojího se účastnily všechny naše týmy a vůbec jsme se neztratili! V SMD se nejlépe umístila Verča s Dipínem, který se moc snažil a pochytal ve druhém kole dokonce 15 bodů. Do TOP 34 (kteří postupovali do druhého kola) se probojovala ještě Anička s Kerrym, kterým se ale druhé kolo už tolik nepovedlo. Comík pochytal na své poměry hodně hozených disků, ale stejně jako Bounty pohořel na tom, že panička nehodí dál. Sparkýsek se také snažil, nicméně Verče se nepovedly všechny hody... Ale oni si to vynahradili v neděli.

DogDartbee není obecně naší silnou disciplínou, proto jsme byli překvapení když se Anička s Kerrym probojovali do semifinále, kde s dávkou štěstí vyřadili Jean McCollister ze Slovinska a ve finále nasbírali nejvíc bodů, takže v konkurenci 72 týmů VYHRÁLI! Z ostatních překvapil Sparco, který krátké hody prakticky netrénuje, ale stejně si s Verčou vyházeli 70 bodů v kvalifikačním kole. Comík skončil se svou klasickou desítkou, k němu se přidal Dipíno a Bounty se bohužel nepodařilo chytit žádný disk v zóně.

Nedělní počasí nás nepotěšilo, téměř celý den byl zamračený a hlavně foukat nepříjemně silný vítr, což ovlivnilo závod, konkrétně 2 disciplíny – paralelní TimeTrial a Quadruped. První jmenovaný byl výrazně poznamenaný tím, že se házelo proti větru. Vůbec dokončit kvalifikační kolo TT se podařilo zhruba polovičce všech účastníků! Mezi nimi byli z našich Anička s Comíkem i Kerrym. Obzvlášť Comík překvapil, když první disk sice nechytil (panička ho ošklivě zahodila), ale následující 2 chytil a i když se snažil, časová ztráta z prvního nechyceného hodu byla příliš velká na postup.

Do Quadrupedu může mít každý hráč pouze 1 psa, proto Anička a Verča musely volit. Myslím, že každá zvolila toho spolehlivějšího chytače (Kerryho a Sparca). Radka s Bounty v této kategorii nestartovala. Anička se teda ještě musí hodně učit hody do dálky, zato Verča se nechala vyřadit až v posledním kole před finále, nicméně to není žádná ostuda, protože polská závodnice Halina Maloziec háže opravdu skvěle a daleko, nakonec měla i nejdelší hod mezi ženami!

Myslím, že po zimě jsme si lepší distanční probuzení nemohli ani přát a na další závody, ty NAŠE, vylepšíme jedinou věc - objednáme lepší počasí! :-)

Napsala Anička

Nahoru Zpět


Výborný e-shop, kde najdete vše, co k dogfrisbee potřebujete


doporučujeme     
Disc Dog klub ČR
copyright (c) Dogfrisbee o.s. 2008 - 2010
Prosím, nepoužívejte jakýkoliv materiál z těchto stránek bez souhlasu.