wz

Sponzor
Bye-Bye Summer DiscDog Fun Weekend 2009

O víkendu 17. - 18.10. se naše závodící týmy zúčastnily distančních závodů ve Dvoře Králové nad Labem.

Páteční opravdu ošklivé počasí

Polovička naší výpravy vyrazila na místo již v pátek. Přivítalo nás však velmi, velmi nepříjemné počasí. Směs sněhu s deštěm nevěstila nic dobrého, ale ve Dvoře mají parádní klubovnu s krbem, takže jsme večer strávili tam a doufali jsme, že další den s sebou přinese razantní změnu.

Sobota - že by?

V sobotu jsme se probudili a druhá část hradecké výpravy už byla také na místě. Po prezenci a veterinární přejímce jsme se dozvěděli malou změnu v organizaci TimeTrialu a to tu, že se nebude házet podle pevně dané startovky, ale kdo zrovna přijde, ten si odhází své první kolo a druhé kolo bude probíhat úplně stejně hned po tom prvním.

V TimeTrialu jsme drželi palce hlavně Lucce s Jessií, aby obhájily svůj bronz z MČR v Brně, bohužel se jim to nepovedlo, protože konkurence byla opět veliká a výkony závodníků ještě lepší! Nejlépe se umístila Verča a Sparco, časem 21,19 s vybojovali krásné 11.místo.

Druhou sobotní disciplínou bylo The Quadruped (hod do dálky), kde se soutěží vyřazovacím způsobem po skupinách. Tady se ukázalo, že ač nejsou dlouhé hody naší silnou stránkou (respektive zatím nemáme oproti jiným dost natrénováno), musí se s námi počítat! Ženy (ano, žádné závodící muže jsme s sebou neměly...) byly rozděleny do 5 skupin (podle kvalifikačních hodů bez psů) a naše 4 týmy byly ve 3 z nich. Kromě jednoho našeho týmu VŠICHNI postoupili do semifinále! Tam už se bojovalo proti těm nejlepším, proto vypadnout v semifinále není žádná ostuda. Největší gratulace patří opět Verče se Sparkýskem, kteří si svými 34 metry vyházeli 12.místo!

Případní sobotní návštěvníci měli pěknou podívanou. Nestává se denně, aby padaly české rekordy jako jablka ze stromu. Soutěžilo se ve 3 disciplínách (TimeTrial, Quadruped ženy a Quadruped muži) a každá přinesla nový zápis do síně slávy. Sluší se zmínit se o těch nejlepších, proto je zde jmenuji: Jana Malinská se svou borderkou Čelzou v čase neuvěřitelných 16,84 s překonala český a tím pádem i svůj vlastní rekord! Další rekordmankou byla Lucka Schönová s chodským psem Darrim, která hodila při Quadrupedu 56 metrů, což bylo o 10 více než kolik měla polská závodnice o jednu příčku pod ní. A poslední, o kom se chci zmínit, je Jakub Štýbr se svou fenkou tervuerena Putee hodil 68,5 metru, také o 10 více než závodník na stříbrné pozici.

Když už jsem v úvodu začala počasím, budu jím i pokračovat. Sobota se ukázala jako nejhezčí den celého víkendu. Nesněžilo, nepršelo, jen bylo zamračeno. Bohužel byl závodní plac po předchozích deštích podmáčený, takže tráva pěkně klouzala, ale myslím, že na výkonech soutěžících se to nepodepsalo. O tom už by se ale dalo spekulovat v neděli...

Neděle - loučení se sezónou

Ráno nás nevlídně vítalo deštěm a bohužel se za celý den nic moc nezměnilo. Pro začátek jsme se dozvěděli novinky v závodění v DogDartbee (nebudou se házet 3x3 hody, ale 9 najednou a soutěžit se bude opět bez startovky).

V DogDartbee skončila nejlépe Anička s Comíkem a to se 120 body na 30.místě, ale všichni jsme se alespoň jednou trefili a vyházeli si tím 10 bodů. (Já bych si na tomto místě pogratulovala, kdo zná Comíka, ten to pochopí ;-)

SuperMiniDistance, druhá nedělní disciplína, byla nejpovedenější u Verči a Sparca, 20 bodů jim vyneslo 32.místo. Osobně si myslím, že tato soutěž byla dost poznamenaná vodou, padající z nebe a mokrou trávou, ale buď jak buď se nám nedařilo úplně podle našich představ.

Poslední, co chci napsat, je, že nás tyto závody hodně nakoply v našem snažení a uvědomili jsme si, že trénovat dlouhé hody je jedna (pěkná) věc, ale nesmíme zapomínat ani toto cvičit se psy! Do příště natrénujeme ještě víc a naše jména budou skrz výsledkovou listinu stoupat výš. Tyto závody zakončily letošní závodní sezónu, která byla naše první, proto na všechny závody tohoto roku budeme vzpomínat a poučíme se ze začátečnických chyb.

Nahoru Zpět


Výborný e-shop, kde najdete vše, co k dogfrisbee potřebujete


doporučujeme     
Disc Dog klub ČR
copyright (c) Dogfrisbee o.s. 2008 - 2010
Prosím, nepoužívejte jakýkoliv materiál z těchto stránek bez souhlasu.